Zevk Düğmesi “Klitoris”

Zevk Düğmesi Klitoris

Model Detayları

  • Kayıt Tarih: 21 Mart 2013 10:25:39
  • Bitiş Tarihi: Bu ilanin süresi doldu

Model Açıklaması

Zevk Düğmesi “Klitoris”

Labia minoranın oluşturduğu başlığın altına bakarsanız, küçük bir fasulye tanesi ya da düğme şekilli bir kütleyi görebilirsiniz. Rengi pembeden, mora, koyu kahverengiye kadar değişebilir. Bu sizin klitorisinizdir. İlk başta bir şey görmezseniz, endişelenmeyin. Cinsel olarak uyarılsanız bile bazen klitorisi görmek zordur. Kökü Yunancaya dayanmaktadır; kleitoris “ilahi ve tanrıça gibi” anlamına gelir. Modern çağımızda ise dişi cinselliği açısından en çok görmezden gelinen şey klitoristir. Çoğumuz onun nerede olduğunu, nasıl bulacağımızı ya da gerçek ebatlarını bilmeyiz.

Dişi fetüs gelişirken, erkeklerde penisin oluştuğu aynı dokudan klitoris oluşur. Ancak bazı insanların tasvir ettiği gibi bu “mini bir penis” değildir. Bu kadın organı birçok açıdan çok daha gelişmiştir! Çok fonksiyonlu penis, idrarı dışarı atmak zorundadır, erkek cinsel zevki olarak hizmet ederken spermi de dışarı atmak zorundadır. Klitoris de kadının cinsel zevki açısından temel organlardan biridir, aslında tek amacı zevk vermektir.

Klitoris göründüğünden çok daha fazlasıdır. Aynada vulvanıza bakarken, klitoris sünnet derisinin altında saklanan küçücük etten bir düğmeye benzeyebilir. Ama bundan fazlasıdır. Klitorisiniz karmaşık, büyüleyici ve güçlü bir organdır.

Klitorisin başlığı, gövdesi, yani bedeni ve de derisi, yani bacakları vardır. Gövde iki corpora cavernosadan2oluşur, kanla dolu süngersi bir dokudur ve cinsel açıdan uyarıldığınızda klitoris büyür. Gövdenin ortalama ölçüsü uzunlukta 1-2 inçtir ve genişlikte ise yarım incin biraz üstündedir. Ama klitoris burada bitmez. Gövdenin temeli pubis tepesine bağlıdır ve sonra iki deriye ya da bacaklara ayrılır, her birinin uzunluğu 2 ‘la 4 inçtir. Deri yolunu izleyerek pubis tepesinin kemerinde birleşir. Klitoristen yayılıp cruıa ile labia minora arasında uzanan iki ek doku kütlesi vardır, bunlara vestibüler bulb denir. (Bu dokunun klitorisin bir parçası olduğu düşünülür.) Cinsel uyarım esnasında vestibüler bulbler kanla dolar ve vajina girişini daha küçük hale getirir, vajina tarafından penisin sıkılmasını ve sarılmasını artırır.

Klitorisin ebadı kadından kadına değişir. Sünnet derisinin dışına taşan büyük bir klitorisiniz olabilir. Ya da kolayca göremeyeceğiniz kadar küçük bir klitorisiniz olabilir. (Yine de kendinizi uyardığınızda kolay bir şekilde yerini belirleyebilirsiniz.) Çok büyük bir labianız varsa klitorisiniz çok küçük görünebilir. Menopoz yaşınızı geçmişseniz, klitorisiniz büyük görünebilir; çünkü labianız küçülmüştür. Popüler inancın tersine, ne mastürbasyon ne de sık cinsel ilişki klitorisin daha büyümesini sağlamaz.

Zevk ve orgazma gelince, ebat fark etmez. Doğru uyarımla, en küçük klitoris bile güçlü bir orgazm sağlar. Klitorisin başı aşırı hassastır. Penisin başındaki aynı sinirlerden çok daha fazla ve daha büyük sinirlerle doludur. Klitorisin hassasiyeti kadından kadına değişir. Bazı kadınlar doğrudan klitoral uyarımı rahatsız edici ya da tamamen acı verici bulurken, diğerleri klitorisin başının uzun süreli uyarımından büyük zevk duyabilir.

Zevk Düğmenize Basmak

Klitoris güçlü olsa da, dikkatle ele alınmalıdır. Nasıl okşayacağınızı, masaj yapacağınızı, rahatlayacağınızı, titreteceğinizi, okşayacağınızı ve seveceğinizi öğrenin, ondan sonra ilahi zevki deneyimleme yetisine sahip olursunuz.

Ne yazık ki, bazı insanlar klitorisin küçük bir penis olduğunu duymuştur ve ona bir erkek organına olduğu şekilde davranılacağını sanırlar. Erkekler zevkle onu ovalayabilir ve güçlü bir şekilde emebilir. Sıkmak penis için harikayken normal bir klitoris için aşırı olabilir. Cinsel partneriniz klitorisin hassas başını elle uyarırken fazla enerjik ise, rahatsız olabilir ya da acı hissedebilirsiniz. Partnerinizle net bir şekilde iletişim kurmuyorsanız, acıdan inlemeleriniz yanlış anlaşılıp zevk ifadeleri olduğu sanılabilir. Ve bu da klitorisin daha yoğun bir şekilde uyarılmasına neden olabilir. Çoğu kadın acıya katlanır, sahte zevke numarası yapar ve partnerlerinin buradan devam edeceğini umarlar. Klitorisi kabaca dürtmek onun tahriş olmasına neden olabilir ve sizi yanan, şişmiş klitoris ve labia ile bırakır. Yürürken ya da idrarınızı atarken belki de günlerce sürecek bir zorlukla kalakalırsınız.

Acıdan ve rahatsızlıktan uzak durarak klitorisin sağlayabileceği o büyük zevkin tam tadını çıkarmak için klitori-sinizi ve onun nasıl uyarılacağını bilmelisiniz. Ondan sonra birlikte aşırı zevki deneyimlemenize yardımcı olmasında partnerinize rehberlik edebilirsiniz. Su bazlı vajina l kaygaıı-laştırıcıyla ya da masaj yağıyla veya kokusuz herhangi bir yağla parmaklarınızı yağlayın (prezervatif kullanıyorsanız yağ prezervatife zarar verebilir). Şimdi okşamaya, masaj yapmaya başlayın ve klitorisinizi keşfedin. Yavaşça orta parmağınızı gövdenin sağ kenarı boyunca kaydırın ve soma da sola geçin. Şimdi parmağınızı vajina girişine yerleştirin, klitorisin yukarısına ve başına doğru kaydırın. Venüs tepesinden başlayın ve parmağınızı gövdenin üstüne doğru kaydırıp glans-lerde durun. Sonra işaret ve orta parmağınızı gövdenin ve labia minoranın yanlarından birine yerleştirin. Her iki parmağı da gövde boyunca kaydırın, gövdenin her iki yanıyla da temasta olsun. Klitorisin sonuna geldiğinizde, nazikçe iki parmağınızın arasındaki klitorisi ve labiayı sıkın. Klitoris ve labiayı hazır hale getirerek yavaşça parmaklarınızı bedeninizden çekin.

Bu klitorisin izi ilk keşfettiğiniz ansa, size zevk vermeyebilir. Denemeye devam edin: Bu okşamaları ve diğerlerini tekrarlayın, uyguladığınız baskıyı ve okşamaların hızını çeşitlendirerek tarzınızı bulursunuz. Klitorisin alanını, türünü ve okşama hızını ve size en çok zevk veren baskının miktarını keşfedin. Rahatlayın. Bedeninizle ve cinselliğinizle ne kadar rahat olursanız, özel tetikleyici noktalarınızı o ölçüde keşfedebilirsiniz.

Neyin sizi baştan çıkardığını öğrendiniz mi, keşiflerinizi partnerinize tasvir edin. Ya da daha iyisi, klitorisinizi neyin doruğa çıkardığını öğrenmesi için mastürbasyon yapışınızı izletin ona. Utanmayın. Bir kadının kendini tatmin etmesini izleyerek oldukça tahrik olan birçok insan var.

İlan ID: 689605216f3da822

  

Sorun bildir

İsteğiniz işlenirken, lütfen bekleyin....

Bir Cevap Bırakın